Sanatorium oferuje szeroki zakres zabiegów leczniczych, takich jak: kąpiele wodne i borowinowe, masaże, terapia manualna, elektroterapia, fizykoterapia, inhalacje, okłady i inne.

Kąpiele borowinowe

Borowina jest odmianą błota leczniczego, które zawiera wiele substancji odżywczych i leczniczych. Zawiera magnez, wapń, potas, nikiel, kobalt, cynk, żelazo, miedź, mangan, selen i fluorek. Wszystkie te pierwiastki są nam niezwykle potrzebne. Tylko w borowinie występują w takiej koncentracji i proporcji, która daje możliwość łatwego wchłaniania przez organizm przez co przyczynia się do korzystnego wpływu na układ nerwowy.

Borowina ma właściwości przeciwzapalne i lecznicze. Jest stosowana w leczeniu bólów kręgosłupa i kręgosłupa, problemów kostnych, stawowych i mięśniowych. Jest często stosowana w leczeniu problemów skórnych takich jak egzema, łuszczyca, oparzenia słoneczne i inne. Warto wspomnieć także o tej odmianie błota, która przyspiesza gojenie się oparzeń słonecznych i przyspiesza gojenie się ran. Większość z tych właściwości błota borowinowego jest uznawana przez środowisko medyczne. Borowina jest dobra dla tych, którzy chcą pozbyć się bólów kręgosłupa, bólów pleców i bólów krzyża. Ma także właściwości lecznicze i przeciwzapalne, które mogą pomóc w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.

Fizykoterapia – czym jest?

Fizykoterapia to leczenie lub profilaktyka schorzeń za pomocą energii fizycznej. Może stosować różne formy energii, w tym ciepło, światło, dźwięk, prąd elektryczny, pole magnetyczne i ultradźwięki. Fizykoterapia jest często stosowana w połączeniu z innymi rodzajami terapii, takimi jak masaż i ćwiczenia fizyczne.

Lecznicze masaże – kiedy?

Masaże lecznicze mogą być przepisywane przez lekarza w przypadku wystąpienia wielu dolegliwości. Przeważnie są to problemy ze stawami, kręgosłupem, nerwami, ale nie tylko. Warto pamiętać, że masaże nie są wskazane w przypadku nowotworów, chorób krwi, infekcji, a także przy stanach zapalnych i wyciekach krwi lub płynów ciała.

Lecznicze masaże – jakie?

Różnorodność masaży leczniczych może przyprawić o ból głowy. Z kolei te bóle są przyczyną wielu dolegliwości. Warto więc poznać podstawowe rodzaje masaży medycznych.

  • Masaż klasyczny – polega na ucisku mięśni ciała. Pomaga w bólach kręgosłupa, usprawnia krążenie krwi i przepływ limfy. Podczas masażu klasycznego stosuje się rozmaite rodzaje rąk, różnorodne kremy i żele. Każdy lekarz będzie korzystał z tego, co uważa za najbardziej skuteczne.
  • Masaż wibracyjny – wykonywany za pomocą urządzenia wibracyjnego. W zależności od konkretnej dolegliwości, stosuje się różne rodzaje wibracji. Wibracje mogą być słabe, średnie oraz mocne.
  • Masaż izometryczny – polega na napięciu mięśni. Dzięki temu mięśnie są w stanie lepiej funkcjonować oraz odpoczywać.
  • Masaż rozgrzewający – polega na rozgrzaniu mięśni. Zazwyczaj wykonywany jest w formie okładów, które działają jak kompres. Takie zabiegi działają szczególnie dobrze na bóle kręgosłupa.