Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Czytamy…

Miło nam poinformować, że zorganizowana przez Bibliotekę wystawa książek pod tytułem „100 nowych książek na 100 lecie odzyskania Niepodległości” cieszyła się tak dużym powodzeniem wśród czytelników, że… zakończyła swoje istnienie. :) Wszystkie przygotowane dla Was nowości znalazły swoich zwolenników. Balony zabrały dzieci i cieszą się nimi podczas zabawy. A nam na szczęście zostały ciepłe wspomnienia i fajne fotografie, którymi chcemy się podzielić z Wami.

Zapraszamy do wspominania.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Wszystkie drogi prowadzą do Biblioteki

 

Na własnskórze przekonały się o tym przedszkolaki i zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze. Wspólnie zwiedzaliśmy literackie zakamarki naszej Biblioteki wchodząc i wychodząc raz jednym, raz drugim wejściem. Ale to mało… razem przekartkowaliśmy kilkadziesiąt stron książek dla najmłodszych i poznawaliśmy przygody robali, ptaków, królików, żółwi i wielu innych stworzeń na świecie. Ale to za mało… dlatego bawiliśmy się jeszcze animacyjną chustą Klanzy ćwicząc współpracę w grupie i zdrową rywalizację. Lecz to za mało… dlatego zasiedliśmy do wspólnego stołu, by odpocząć po wcześniejszych wojażach. Dzieci opuściły Bibliotekę z kolorowymi balonami w dłoni i pięknymi uśmiechami na buziach. Musimy przyznać, że nadal nam mało Was, ale dodajemy od razu, że Maluchy wracają już do nas ze swoimi Rodzicami – zakładają sobie kartę biblioteczną i zabierają najciekawsze książki do domu. I to najlepsze zakończenie wszystkich dróg.

Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy Dzieci, Rodziców i przesympatyczne Panie Nauczycielki do naszej Biblioteki.

 

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Wulkan emocji, czyli II Festiwal Pięknego Czytania w Tarczynie

Były krople potu na skroniach, kilka łez - niekoniecznie krokodylich, wiele rumieńców zawstydzenia, ale co najważniejsze, niezliczona ilość uśmiechów, radości, szczęścia i zadowolenia. Czyż nie brzmi to trochę, jak magiczne zaklęcie…? Zapewniamy, że Uczestnicy II Festiwalu Pięknego Czytania przenieśli Jury, widzów, ba! całą Tarczyńską Bibliotekę, w świat niezwykle magiczny i pełen najpiękniejszych wrażeń.

Dziecięce, młodzieńcze i te całkiem dorosłe głosy odczytywały historie niebywałe, zaklęte w księgach bajek, baśni, opowiadań i powieści. Przekazywały emocje i marzenia, które są w każdym z nas, ale najczęściej ukryte pod maską codzienności. Było nam niezmiernie miło móc poczuć się przy Was jak w krainie tysiąca i jednej nocy.

Dziękujemy Uczestnikom, Rodzicom, kibicująco-pocieszającym swoje latorośle, Nauczycielom, Opiekunom, Dyrekcji wszystkich szkół uczestniczących w Festiwalu. Zapewniamy Państwa, że doceniamy wkład, zaangażowanie i udział każdego z Was w tym, że granice Festiwalu z każdym rokiem jego istnienia poszerzają się. Wspólnie udowadniamy, że CZYTANIE NIE MA GRANIC!

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu
wszystkich zainteresowanych
14 grudnia 2018 roku (piątek) o godzinie 11.00
do Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarczynie.

 

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)… 

Biblioteczne SPA

Kolejna odsłona warsztatów makijażowych prowadzonych przez panią Lidię Fijałkowską za nami. Był już najwyższy czas, aby zadbać o wymuskaną promieniami słonecznymi buzię. I kilka przybyłych na spotkanie buź, już teraz odświeżonych, wypielęgnowanych i opatulonych w odpowiednie kolory, fasony i faktury, gotowych jest na podjęcie jesienno-zimowych spokojnych i długich wieczorów. A także, a może przede wszystkim, balów do samego rana w wykwintnych lokalach. Dziękujemy za mile spędzony czas i już odliczamy dni i godziny do następnego spa.

Zobacz więcej zdjęć - KLIK

Tuesday the 11th. | Home | Free Joomla Templates