Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Gala Finałowa

Gala Finałowa Festiwalu Pięknego Czytania i Konkursu Literackiego „Tajemnicze drzwi w Bibliotece w Grzędach” oraz koncert „Zaczarowane piosenki retro i cygańskie romanse”

Koncert był główną nagrodą dla wszystkich uczestników bibliotecznych konkursów oraz ich pedagogów, rodziców, rodzin i przyjaciół. Wystąpił Maciej Klociński z zespołem instrumentalnym pod kierownictwem laureata międzynarodowych konkursów Dawida Ludkiewicza (fortepian) w składzie: Tadeusz Kwiatkowski (akordeon) i Adam Przybyłek (klarnet).

Podczas Gali ogłoszono zwycięzców pierwszego w naszej gminie Festiwalu Pięknego Czytania. Łącznie w finale konkursu sztuce pięknego czytania oddało się ponad 70 osób. Czujemy się w obowiązku dodać, że byli to uczniowie szkół z gminy Tarczyn, którzy najpierw przechodzili eliminacje na szczeblu własnej szkoły, pod okiem nauczycieli. Jurorem konkursu była pani Anna Dziedzic i to pod jej czujnym okiem wybrani zostali najlepsi z najlepszych.

Miło nam podać raz jeszcze nazwiska zwycięzców:

Kategoria I - szkoły podstawowe kl. I-III

1. Anna Gnieciak

2. Antonina Malinowska

3. Łukasz Dwornik

Kategoria II - szkoły podstawowe kl. IV-VII

1. Marcelina Płonowska

2. Julia Gnieciak

3. Evelina Selivanova

Kategoria III – gimnazja

1. Maja Franckowska

2. Karolina Kozon

3. Maria Kiełbus

Kategoria IV - licea

1. Sandra Reszka

W Konkursie Literackim „TAJEMNICZE DRZWI W BIBLIOTECE W GRZĘDACH” uczestniczyli młodzi twórcy nie tylko z naszej gminy, ale i z gmin sąsiednich, a nawet spoza naszego powiatu. Wszyscy wykazali się zdolnościami pisarskimi oraz niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością. Potrafili bawić się formą literacką i znajomością motywów literackich, a także wnieśli własne, niezwykle interesujące pomysły. Czytanie ich prac to była prawdziwa przyjemność. Niestety nie wszyscy uczestnicy mogli zdobyć pierwsze miejsca.

Z największą przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu „TAJEMNICZE DRZWI W BIBLIOTECE W GRZĘDACH”, którymi zostali:

1. Kamil Olczak

2. Magdalena Wójcik oraz Marcjanna Ziółkowska

3. Tymoteusz Pasak oraz Bartosz Olczak

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym laureatom!

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w naszych konkursach, a także ich nauczycielom i pedagogom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników!

Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem dyrekcji i pracowników GOK w Tarczynie za pomoc w organizacji Gali!

             

   

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Koncert „Zaczarowane piosenki retro i cygańskie romanse”

Główną nagrodą dla uczestników Festiwalu Pięknego Czytania i Konkursu Literackiego „Tajemnicze drzwi w Bibliotece w Grzędach” był piękny i niezwykle klimatyczny koncert Macieja Klocińskiego i zespołu instrumentalnego.

Wystąpili:

Maciej Klociński - laureat międzynarodowych konkursów, Złoty Liść Retro 2013', - śpiew, prowadzenie

oraz zespół instrumentalny pod kierownictwem laureata międzynarodowych konkursów - Dawida Ludkiewicza (fortepian), w składzie:

Tadeusz Kwiatkowski (akordeon) i Adam Przybyłek (klarnet).

   

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

 

Pasowanie na czytelników uczniów z IIIc

W środę zimowo – jesienna aura zaskoczyła nas deszczem ze śniegiem. Ale w Bibliotece nawet na chwilę nie zrobiło się smutno czy ponuro. Wszystko za sprawą dzieci z klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej w Tarczynie! Wesoła, roześmiana gromadka odwiedziła przed południem naszą Bibliotekę. Wszyscy chętni mogli zapisać się do naszej instytucji i zostali pasowani na czytelników naszym bibliotecznym zaczarowanym ołówkiem :)

Nasi goście bez najmniejszego problemu wykonali wszystkie zadania, rozwiązali zagadki i wykazali się naprawdę dużą wiedzą na temat Biblioteki i jej funkcjonowania. W nagrodę mogli wypożyczyć najpiękniejsze książki z naszych zbiorów i delektować się słodkim poczęstunkiem.

Mamy nadzieję, że niebawem znów się z nimi spotkamy w Bibliotece.

              

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

 

FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA 2017


Działo się, działo... Ileż nerwów, wzruszeń i emocji towarzyszyło pierwszemu w naszej gminie międzyszkolnemu konkursowi o nazwie „Festiwal Pięknego Czytania”.

O wyznaczonych porach pojawiali się w naszej Bibliotece kolejni uczestnicy. Łącznie sztuce pięknego czytania oddało się ponad 70 osób, z których najliczniejszą grupę stanowili oczywiście uczestnicy konkursu. Nie możemy jednak zapomnieć również o nauczycielach – opiekunach grup, widzach – zaciskających mocno kciuki rodzicach, rodzinach i znajomych. Najmłodsi uczestnicy chodzili do pierwszych klas szkoły podstawowej, najstarsi byli już całkiem dorośli, byli nimi uczniowie tarczyńskich liceów.

Różnorodność dobranych przez konkursowiczów tekstów była prawdziwym odkryciem. Dzieci i młodzież występująca w naszym Festiwalu to prawdziwi koneserzy literaccy. Jedne teksty wzruszały, inne wprawiały w zadumę i melancholię, ale bywały też takie, które rozśmieszyły nas do łez. Nie możemy również zapomnieć o indywidualnej interpretacji każdego tekstu, o symfonii dźwięków, barw i intonacji głosów naszych uczestników. Wszystko razem stworzyło niezapomniany spektakl, w którym każdy Czytelnik odegrał swoją rolę po mistrzowsku.

Główna jurorka konkursu pani Anna Dziedzic poświęciła wiele godzin… ale przede wszystkim uwagi i skupienia każdej z występujących osób. Dzieliła się istotnymi spostrzeżeniami, które mogły ukierunkować w odpowiednią stronę występy naszych uczestników. Wreszcie, konfrontując swoją ocenę z odczuciami pozostałych członków jury, zdecydowała o przyznaniu znamiennych i już dziś przechodzących do historii tytułów Mistrza Festiwalu Pięknego Czytania. My już wiemy, a Was drodzy uczestnicy konkursu zapraszamy 2 grudnia na rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Rozstrzygnięcie FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA 
nastąpi 2 grudnia 2017 roku o godz. 16.00
w sali widowiskowo-koncertowej im. M. Fogga 
w GOK-u w Tarczynie, ul. Stępkowskiego 17.

Zapraszamy!

      

 

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Katarzyna Węglicka dla młodszych i starszych

Katarzyna Węglicka przybyła na spotkanie z tarczyńską młodzieżą z pobliskiej Warszawy. Przybyła, żeby zarażać swoją pasją, porażać wiedzą, przyciągać osobowością. Prezentacja na temat Kresów, którą zaprezentowała podczas spotkania była, mówiąc szczerze, zdecydowanie za krótka. Historie zebrane przez panią Katarzynę podczas wielu lat przemierzania Ziem Kresowych, w odniesieniu do podłoża historyczno-politycznego oraz literackiego, zachęciły do własnych wojaży w te dziś zapomniane i mało znane zakątki naszej polskości.

Dziękujemy za owocne spotkanie.

                   

                  

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Monday the 11th. | Home | Free Joomla Templates