Inspirujemy do czytania

Podczas Tygodnia Bibliotekarzy i Bibliotek, 8 maja, obchodziliśmy zakończenie II wojny światowej. Aby przybliżyć czytelnikom ten tragiczny i zarazem bohaterski okres historii Rzeczpospolitej zorganizowaliśmy wystawę książek poświęconych udziałowi Polaków w działaniach wojennych. W ciągu 2 tygodni wystawę obejrzało 841 osób. Wiele woluminów prosto z wystawy jest na bieżąco wypożyczanych przez czytelników, co bardzo nas cieszy. Każde wolne miejsce po wypożyczonej książce jest natychmiast zapełniane kolejną ciekawą i wartościową pozycją historyczną – a nasza Biblioteka może się poszczycić bogatym księgozbiorem historycznym.

Ponieważ nie chcemy ograniczać naszych Czytelników do regulaminowych trzech wypożyczeń zaproponowaliśmy inspirujący BOOKCROSSING!

Czy można wziąć z Biblioteki książki i nie pilnować miesięcznego terminu zwrotu?

Albo w ogóle nie oddawać książek?

Nie ograniczać się jedynie do trzech książek, przewidzianych regulaminem?

Ależ TAK! Oczywiście, jeśli weźmiemy książki ze STOLIKÓW BOOKCROSSINGOWYCH stojących w holu Biblioteki.

Każdy może wziąć stamtąd gratis dowolną ilość książek - na zawsze.

:)

W trakcie tegorocznego Tygodnia Bibliotekarzy i Bibliotek ponad 300 woluminów znalazło nowych właścicieli.

Życzymy miłej lektury!

Thursday the 22nd. | Home | Free Joomla Templates