Rozstrzygnięcie IV Tarczyńskiego Dyktanda

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej gminie Finał IV Tarczyńskiego Dyktanda. I choć był to prima aprilis, zapewniamy, że impreza była całkiem poważna, co nie znaczy, że smutna.

Dyktando swoim zasięgiem obejmuje całą gminę. Do Finału Dyktanda zakwalifikowało się ponad 80 osób ze wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z gminy Tarczyn.

Jak co roku zawodnicy zmagali się z trudami i zawiłościami języka polskiego w trzech kategoriach. Twórcą dyktand i główną prowadzącą Dyktando była pani profesor Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zakodowane prace zostały sprawdzone przez komisję, składającą się z nauczycieli ze szkół z terenu gminy, pod przewodnictwem pani profesor.

Mamy zaszczyt poinformować, iż Mistrzami Ortografii Języka Polskiego – Tarczyn 2017 zostali:

W kategorii „szkoły podstawowe” - Alicja Lesiak

W kategorii „gimnazja i licea” - Marcel Chudzikowski

W kategorii „dorośli” - Anna Adamczyk

Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii był tablet.

Za drugie miejsce laureaci otrzymali głośniki multimedialne, a za trzecie - słuchawki bezprzewodowe.

Za udział w Finale Dyktanda uczestnicy otrzymali powerbanki.

Cieszymy się, że Tarczyńskie Dyktando cieszy się coraz większym powodzeniem. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Najlepszymi z najlepszych okazali się:

Grupa I - szkoły podstawowe

I miejsce Alicja Lesiak

II miejsce Oliwia Pastuszka

III miejsce Małgorzata Mrukiewicz

Grupa II – gimnazja i licea

I miejsce Marcel Chudzikowski

II miejsce Aleksandra Wolska

III miejsce Katarzyna Włodarczyk

Grupa III – dorośli

I miejsce Anna Adamczyk

II miejsce Katarzyna Marciniak