Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, czyli bajkowa lekcja

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, czyli bajkowa lekcja w Bibliotece Mocna, zwarta, grzeczna i wyjątkowo bajeczna X grupa z Publicznego Przedszkola w Tarczynie zawitała do naszej Biblioteki wraz z przedpołudniowymi promieniami słońca.

Wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Przy okazji Starszaki dowiedziały się, co w Bibliotece robić można, zobaczyły kilka tysięcy książek, czekających do zabrania do domu i przeczytania. Wiedziały, że jak coś pożyczamy, to oddajemy, ale najlepiej orientowały się w tym, że książki należy szanować.

Wspólnie udało się nam opowiedzieć bajkę o:
- mądrym królu,
- pięknej księżniczce,
- dobrej czarownicy,
- magu, który musiał się wyszaleć za młodu,
- oswojonym wilku,
- królewiczu kochającym zwierzęta,
- pięknym królu żab, który ożenił się z księżniczką.

Wspaniali mali aktorzy zaprezentowali bajkę, jakiej nikt jeszcze nie słyszał, ani nie widział. Mówiąc szczerze, wydaje się nam, że nie sposób będzie jej powtórzyć. Tak czy inaczej, stworzyli niezapomnianą historię, która długo jeszcze będzie wywoływać uśmiech na naszych twarzach.

Na koniec my Bibliotekarki dostałyśmy pięknie wykonane kartki wielkanocne z życzeniami od całej grupy. Nadal uśmiechnięte i wzruszone zerkamy w ich stronę, by nacieszyć oczy oraz odświeżyć w pamięci tak cudowne spotkanie.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Sunday the 20th. | Home | Free Joomla Templates