Tydzień Bibliotek ze Strażą Pożarną z Tarczyna

Okazało się, że nawet zła pogoda nie jest w stanie zniechęcić setki przedszkolaków do odwiedzenia naszej biblioteki. Szczególnie, że zostało zaplanowane spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarczynie. Panowie Emil Maliszewski i Piotr Żelazowski z fasonem zajechali pod gmach biblioteki wspaniałym wozem strażackim, który przedszkolaki oglądały z wielkim zainteresowaniem. Wyposażenie wozu, maski tlenowe, strażackie mundury, hełmy, kombinezony ochronne – wszystko okazało się fascynująco ciekawe dla dzieci. Nawet słońce wyjrzało zza chmur (być może zaciekawione niezwykłym widokiem), a po śniegu z deszczem nie zostało nawet śladu. W bibliotece dzieci wysłuchały pogadanki strażaków na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zadały mnóstwo pytań. Strażacy, jak sami podkreślają, bardzo lubią czytać. Przybyłym bo biblioteki przedszkolakom pan Emil przeczytał opowiadanie Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

Bardzo dziękujemy OSP z Tarczyna za przyjazd do nas i prezentację dla dzieci!

Serdeczne podziękowania kierujemy też do Przedszkolaków i Grona Pedagogicznego z Przedszkola w Tarczynie za miłe spotkanie!

Zapraszamy ponownie!

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Wednesday the 18th. | Home | Free Joomla Templates