Gdzie szukać wzorca współczesnej polszczyzny - ustalenia RJP

A my już wiemy, gdzie szukać wzorca współczesnej polszczyzny.

10 maja mieszkańcy naszej gminy mieli niesamowitą przyjemność po raz kolejny spotkać się z Panią Profesor Elżbietą Wierzbicką-Piotrowską z Uniwersytetu Warszawskiego – naukowcem, językoznawcą i wspaniałym pedagogiem. Tym razem Pani profesor nie wystąpiła w roli twórcy dyktanda, ale w zupełnie nowej odsłonie. Zachęcała młodzież i dorosłych do zgłębiania tajemnic ortografii przez zadawanie nam zabawnych pytań, stawianie przed nami ciekawych zadań, oraz prezentowanie zapadających w pamięć zagadnień dotyczących poprawności języka polskiego.

Mieliśmy również okazję wysłuchać prelekcji Pani Profesor pt.: „Gdzie szukać wzorca współczesnej polszczyzny - ustalenia Rady Języka Polskiego dotyczące poprawności językowej”.

Bardzo dziękujemy Pani Profesor Elżbiecie Wierzbickiej-Piotrowskiej za przekazanie nam interesujących prawd o języku polskim!

Dziękujemy również miłej i zainteresowanej spotkaniem publiczności oraz jak zwykle pomocnej i chętnej do współpracy Dyrekcji i Nauczycielom z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Monday the 11th. | Home | Free Joomla Templates