„Czytanie zbliża” 2017

W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbywa się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto kampanii czytania. Tym razem hasłem przewodnim Tygodnia czytania jest - „Czytanie zbliża”. Co roku Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa różne placówki oświatowe i kulturalne, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Uczestniczą w nim przedstawiciele władz samorządowych, lokalne osobowości oraz media. To okazja do stworzenia fantastycznej zabawy inspirowanej literaturą dziecięcą.

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie po raz kolejny zaangażowała się w tą akcję. Zorganizowaliśmy spotkanie, w którym wzięły udział Burmistrz Tarczyna pani Barbara Galicz oraz pani Grażyna Wiśniewska-Sas - Zastępca Burmistrza. Obie panie wspólnie przeczytały uczniom klasy 0„a” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie „Bajkę o rybaku i rybce”. Potem dzieci wykonały barwne akwarium i poczęstowały się słodkim co nieco.

Dziękujemy za miłe i sympatyczne spotkanie, a maluchów zapraszamy do Biblioteki z Rodzicami ;)

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Monday the 11th. | Home | Free Joomla Templates