Książka na św. Jana

24 czerwca - Książka na św. Jana Wspólnie tworzymy nowe święto książki. Jego patronem został najwybitniejszy polski pisarz epoki odrodzenia - Jan Kochanowski. Twórca literackiej polszczyzny, któremu udało się połączyć klasyczne europejskie formy literackie z polską mową, obyczajowością i tradycją. Dlatego święto odbywa się w imieniny Jana - 24 czerwca. To jednocześnie data letniego przesilenia, prasłowiańskie święto miłości i twórczości, podczas którego czczono Słońce i Księżyc oraz mające moc oczyszczającą żywioły wody i ognia. Do starych tradycji Nocy Świętojańskiej, Sobótki i Kupały dołożyliśmy nową. Dawajmy sobie książki na Jana. Właśnie tego dnia podarujmy ludziom, których podziwiamy, lubimy i kochamy - książkę.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)…

Monday the 11th. | Home | Free Joomla Templates