Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Szyjemy zakładki do książek

Choć pierwsze, to na pewno nie ostatnie, takie warsztaty w naszej Bibliotece.

Pani Ewelina Sosińska, instruktorka szycia i organizatorka warsztatów szycia i rękodzieła w „Pracowni Kreacja”, zarażała swoją pasją grupę młodych dziewcząt i nas bibliotekarki. Powiemy szczerze, że dziewczętom szło to szycie znacznie sprawniej niż nam. Na szczęście kolejne zajęcia odbędą się już w przyszłym tygodniu i mamy nadzieję, że wtedy i nam uda się wykonać tak piękne zakładki, jakie zrobiły nasze kursantki.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego w formie i jednocześnie bardzo ważnego w treści wykładu na temat specyfiki i bezpieczeństwa pracy szycia na maszynie. Chwilę zajęło wyjaśnienie zasad prawidłowego projektowania. Miło zaskoczyły nas pomysły, które miały dziewczyny na wykonanie własnych zakładek. Następnie przyszedł czas na praktykę. Kursantki jednocześnie pracowały na 4 maszynach do szycia. Przyjemny dźwięk włączonych maszyn wypełnił całą Bibliotekę na ponad dwie godziny. A efekty pracy przerosły nasze oczekiwania i chyba nie tylko nasze, wnioskując po uśmiechach na buzi wszystkich dziewczynek. Na szczęście żaden z „potworów”, przed którymi przestrzegała Pani Ewelina, nas nie dopadł.

To był bardzo wyjątkowy dzień w Bibliotece, za który serdecznie dziękujemy pani Ewelinie Sosińskiej oraz grupie odważnych, pomysłowych i przesympatycznych dziewcząt z Tarczyna i okolic.

Jesteśmy przekonani, że pełen profesjonalizm, zaangażowanie, cierpliwość, sumienność, a przede wszystkim pasja Pani Eweliny spowodują, że najbardziej oporni polubią zarówno szycie, jaki i inne robótki ręczne.

Chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia „Zakładkowego szycia w Bibliotece”, które odbędzie się już 6 września o godzinie 15.00.

Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona.

       

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Saturday the 19th. | Home | Free Joomla Templates