Książki zakazane w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie zaakcentowała Tydzień Zakazanych Książek głośnym odczytaniem „Charliego i fabryki czekolady” autorstwa Roalda Dahla. Książki, która została zakazana, ponieważ uznano, że „promuje ubogą życiową filozofię”. Bibliotekarze z Tarczyna wspólnie z zacnymi i szanowanymi obywatelami naszego miasta stwierdzili, że najwyższy czas ukazać nowe oblicze tych „zakazanych ksiąg”.

Niezapomnianą interpretację tej lektury stworzyła wspaniała obsada w składzie: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie – pani Beata Zaradkiewicz, Komendant Policji w Tarczynie - komisarz Marcin Stypiński, pan Zbigniew Jakubowski ze Straży Miejskiej w Tarczynie, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarczynie - Emil Maliszewski, pan Piotr Woźniak – Doradca Burmistrza, Dyrektor Centrum Medycznego w Tarczynie – doktor Arkadiusz Stępniewski.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie zostali przywitani przez Burmistrz Tarczyna Barbarę Galicz, która zachęcała młodzież nie tylko do słuchania, ale również, a może przede wszystkim, do samodzielnego czytania i do delektowania się lekturą. Po wysłuchaniu kilku rozdziałów „Charliego” nastąpiła kolejna delektacja. Tym razem miała ona jednak charakter czysto kulinarny. Dość szybko okazało się, że tarczyńska młodzież, podobnie jak Charlie, uwielbia czekoladę. Choć tym razem czekolada pochodziła z fontanny, a nie tytułowej fabryki, to radościom i słodkościom końca nie było…

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami odkrywali uroki zakazanej literatury. Zapraszamy również do obejrzenia wystawy książek zakazanych, która do końca października czeka na Was w naszej Bibliotece.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Thursday the 22nd. | Home | Free Joomla Templates