Współczesny templariusz w Bibliotece

Tym razem Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie zafundowała młodzieży z Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie wycieczkę w czasie i przestrzeni. Dzięki temu szkolne mury błyskawicznie zamieniły się w biblioteczno-kinową przestrzeń. A czas teraźniejszy na bardzo przeszły. Podróż w czasie mogła się odbyć tylko i wyłącznie dzięki panu Jakubowi Grabowskiemu. Ten młody człowiek podzielił się z nami swoją pasją i przybliżył nam klimaty średniowiecza, wojen, walk, inkwizycji oraz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyń Salomona.

Prezentacja multimedialna, w której zawarte zostały zdjęcia bitew i krzyżackich zamków w połączeniu ze strojem prelegenta, a także jego wiedzą na wyżej wymienione tematy, zrobił bardzo duże wrażenie na publiczności. Po zakończeniu wykładu pan Jakub trafił pod grad pytań nauczycielki historii pani Iwony Dmowskiej i księdza Jarosława Śledzia. I tym razem znów stanął na wysokości zadania. Odpowiadał bezbłędnie, rzeczowo i dowcipnie.

Serdecznie dziękujemy panu Jakubowi Grabowskiemu za godzinę zanurzenia nas w średniowieczu oraz pozostawieniu kilku otwartych tematów, przy jednoczesnym wskazaniu dróg, którymi możemy podążać, żeby znaleźć odpowiedzi na dręczące nas teraz pytania.

Już wkrótce kolejne biblioteczne podróże.

Zapraszamy!

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Sunday the 20th. | Home | Free Joomla Templates