Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Gala Finałowa

Gala Finałowa Festiwalu Pięknego Czytania i Konkursu Literackiego „Tajemnicze drzwi w Bibliotece w Grzędach” oraz koncert „Zaczarowane piosenki retro i cygańskie romanse”

Koncert był główną nagrodą dla wszystkich uczestników bibliotecznych konkursów oraz ich pedagogów, rodziców, rodzin i przyjaciół. Wystąpił Maciej Klociński z zespołem instrumentalnym pod kierownictwem laureata międzynarodowych konkursów Dawida Ludkiewicza (fortepian) w składzie: Tadeusz Kwiatkowski (akordeon) i Adam Przybyłek (klarnet).

Podczas Gali ogłoszono zwycięzców pierwszego w naszej gminie Festiwalu Pięknego Czytania. Łącznie w finale konkursu sztuce pięknego czytania oddało się ponad 70 osób. Czujemy się w obowiązku dodać, że byli to uczniowie szkół z gminy Tarczyn, którzy najpierw przechodzili eliminacje na szczeblu własnej szkoły, pod okiem nauczycieli. Jurorem konkursu była pani Anna Dziedzic i to pod jej czujnym okiem wybrani zostali najlepsi z najlepszych.

Miło nam podać raz jeszcze nazwiska zwycięzców:

Kategoria I - szkoły podstawowe kl. I-III

1. Anna Gnieciak

2. Antonina Malinowska

3. Łukasz Dwornik

Kategoria II - szkoły podstawowe kl. IV-VII

1. Marcelina Płonowska

2. Julia Gnieciak

3. Evelina Selivanova

Kategoria III – gimnazja

1. Maja Franckowska

2. Karolina Kozon

3. Maria Kiełbus

Kategoria IV - licea

1. Sandra Reszka

W Konkursie Literackim „TAJEMNICZE DRZWI W BIBLIOTECE W GRZĘDACH” uczestniczyli młodzi twórcy nie tylko z naszej gminy, ale i z gmin sąsiednich, a nawet spoza naszego powiatu. Wszyscy wykazali się zdolnościami pisarskimi oraz niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością. Potrafili bawić się formą literacką i znajomością motywów literackich, a także wnieśli własne, niezwykle interesujące pomysły. Czytanie ich prac to była prawdziwa przyjemność. Niestety nie wszyscy uczestnicy mogli zdobyć pierwsze miejsca.

Z największą przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu „TAJEMNICZE DRZWI W BIBLIOTECE W GRZĘDACH”, którymi zostali:

1. Kamil Olczak

2. Magdalena Wójcik oraz Marcjanna Ziółkowska

3. Tymoteusz Pasak oraz Bartosz Olczak

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym laureatom!

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w naszych konkursach, a także ich nauczycielom i pedagogom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników!

Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem dyrekcji i pracowników GOK w Tarczynie za pomoc w organizacji Gali!

             

   

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Saturday the 19th. | Home | Free Joomla Templates