Zwycięzcy VI Tarczyńskiego Dyktanda

Gdybyście nie wiedzieli, co wspólnego mają ze sobą Leonardo da Vinci i konkurs kulinarny w powiecie piaseczyńskim, to uchylimy rąbka tajemnicy i powiemy, że punktem łączącym oba powyższe jest Tarczyn, a dokładniej VI Tarczyńskie Dyktando. Wtajemniczeni, wybrani, nominowani z naszej gminy, kochający mowę ojczystą, spędzili sobotnie przedpołudnie 30 marca pisząc dyktando pod przewodnictwem Prezes Fundacji Języka Polskiego dr Magdaleny Wanot-Miśtury. Walczyli dzielnie z zawiłościami, nie mylmy ze „złośliwościami”, naszego pięknego języka. Po zakończeniu walk opuścili front Uczestnicy Dyktanda, natomiast do działań w ukryciu przystąpiła Komisja, oczywiście znów pod przewodnictwem Pani Prezes dr Magdaleny Wanot-Miśtury. W skład Komisji wstąpiły panie: Monika Dębska, Katarzyna Januszewska, Katarzyna Krajewska, Anna Krupa, Iwona Maszczyk, Urszula Miedza, Janina Młynarczyk, Maria Popowicz.

Oba zespoły, i ten od pisania i od sprawdzania, spisały się na medal. Dzięki zapałowi towarzyszącemu wykonywanym zadaniom przez wszystkich Uczestników naszego przedsięwzięcia oraz wzorowemu przewodnictwu dr Magdaleny Wanot-Miśtury już w kilkadziesiąt minut po zakończeniu Dyktanda możemy obwieścić Wam jego zwycięzców. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Miło jest nam poinformować, że najlepszymi z najlepszych w VI Tarczyńskim Dyktandzie zostali:

Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych

I miejsce Patrycja Grzywacz

II miejsce Maria Ignatowska

III miejsce Natalia Groszek

Kategoria II - „open” – uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli

I miejsce Anna Mazur-Gwozdowska

II miejsce Izabela Traczyk

III miejsce Krystyna Adamczyk

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drodzy Uczestnicy VI Tarczyńskiego Dyktanda, informujemy Was serdecznie, że termin rozdania nagród zaplanowany jest na 5 kwietnia 2019 r. o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarczynie. Dla każdego Uczestnika Dyktanda przewidujemy niespodzianki i pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy serdecznie!

Friday the 18th. | Home | Free Joomla Templates